Stosowane wyroby: ProBiotyk Em15, EmFarma, EmFarma Plus, Bokashi
Systematyczne stosowanie preparatów z mikroorganizmami wpływa na:
- poprawę kondycji zwierząt,
- regulację procesów trawiennych,
- łagodnieszy przebieg zatruć pokarmowych,
- zmniejszenie występowania stanów zapalnych,
- ograniczenie występowania biegunek,
- likwidację grzybić i ogranieczenie chorób skóry,
- zwiększenie przyrostu masy zwierząt,
- ograniczenie występowania chorób dróg oddechowych.
Dodatek do paszy: do paszy płynnej dodajemy 1-2litry ProBiotyku Em15/1 tonę lub 3litry/ 1 tonę paszy suchej. Wspiera to wypieraniu pleśni, zapobiegając powstawaniu mykotoksyn. Do paszy można również dodawać Bokashi w ilości 3-5kg/1 tonę suchej paszy.
Nie należy dodawać ProBiotyku Em15 do pasz gotowych z zakwaszaczem!
Dawki specjalne: maciory - na 14 przed i do 10-12 dni po oproszeniu - ProBiotyk Em15 100-125ml/1 szt. podczas każdego karmienia. Prosięta - zaraz po urodzeniu dodajemy kilka kropel (ok 5ml) ProBiotyku Em15/1 prosię. Warchlaki - do 20ml ProBiotyku Em15/1 szt. dziennie. Tuczniki - 20-30ml ProBiotyku Em15/ 1szt.
Rewitalizacja wody: stosujemy 3-4 litrów ProBiotyku Em15/1000 litrów wody.
Opryski w chlewni. Likwidacja odorów: tam gdzie mamy do czynienia z chowem na rusztach, należy przede wszystkim zadbać o utrzymanie procesu fermentacji gnojowicy znajdującej się w zbiornikach pod rusztami i szczepić gnojowicę. Pierwsze szczepienie zgromadzonej gnojowicy należy wykonać stosując min. 2 litry EmFarma Plus/1 m³ gnojowicy. Staramy się wprowadzić EmFarmę Plus na dno zbiornika, tak aby mikroorganizmy znalazły się we frakcji stałej zalegającej na dnie. Jednocześnie kojce spryskujemy roztworem EmFarmą uwodnioną 10-krotnie. W początkowym okresie wymagane są częstsze opryski – do dwóch w tygodniu. Po pierwszym miesiącu, jeżeli zmniejszy się siła wyczuwanego odoru, można zabiegi ograniczyć do jednego w tygodniu. Szczególną uwagę należy przywiązywać do kanałów gnojowicowych.